Our range of products include green polyester tape, double sided foam tape, double sided green foam tapes and sansui double sided tissue tape.
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 1 Inch |
| Tape Length | 50 m |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
| 24mm | 100 gm |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 15 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 1 Inch |
| Foam Thickness | 0.5 mm |
| Foam Type | PE Foam |
| Tape Length | 3 m |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 1 Inch |
| Foam Thickness | 1 mm |
| Foam Type | PE Foam |
| Tape Length | 10 m |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
Double-sided green foam tape offers strong adhesion on both sides, ideal for mounting, bonding, and insulation. Its foam core provides flexibility, making it perfect for uneven surfaces in various applications.
₹ 250 / Piece Get Latest Price
| Width | 18 mm (0.75 inch) |
| Tape Width | 1 Inch |
| Tape Length | 30 m |
| Tape Type | Adhesive |
| Tape model | Double side tape |
| Tape Material | Foam |
| Backing Material | Tissue |
Minimum order quantity: 12 Piece
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India