Our range of products include floor marking tape, floor marking tapes and anti skid tapes.
₹ 70 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 36 mm |
| Material | PVC |
| Roll Length | 10 m |
| Base Material | Vinyl |
| Size | 2 inch |
| Color | Red |
| Usage/Application | Floor marking |
| Adhesive Side | Strong adhesive |
| Brand | Ig |
| Pattern | Red and white |
| Tape Length | 17 meter |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 60 / Piece Get Latest Price
| Tape Width | 40 mm |
| Roll Length | 10 m |
| Base Material | Vinyl |
| Color | Yellow black |
| Adhesive Type | Strong adhesive |
| Brand | Ig |
| Tape Type | Adhesive |
| Total Thickness | 1mm |
| Material | Polyester |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 6 Piece
Floor marking tape is a durable adhesive tape used to mark lanes, pathways, or hazardous areas on floors. Commonly used in warehouses, factories, and workplaces, it enhances safety and organization. Available in various colors and patterns, it is easy to apply, highly visible, and resistant to wear and tear.
₹ 700 / Roll Get Latest Price
| Tape Length | 20 m |
| Tape Width | 2 Inch |
| Color | Black |
| Brand | Ig tape |
| Usage/Feature | Used of steps |
| Tape Type | Adhesive |
| Adhesive Type | Strong adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Roll
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India