Our product range includes a wide range of green heat sealing strap and heat sealing box strap.
₹ 350 / Roll Get Latest Price
| Material | PP |
| Width | 12 mm |
| Strap Width | 6 mm |
| Compatible Machine | Fully Auto |
| Color | Green |
| Usage/Application | To secure and seal packaging |
| Pattern | Striped |
| Length | 50m |
Minimum order quantity: 50 Roll
₹ 400 / Kg Get Latest Price
| Width | 12 mm |
| Color | White |
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India