Our product range includes a wide range of steel strap tensioner.
₹ 15000 / Piece Get Latest Price
| Strap Width | 12 mm |
| Strap Thickness | 0.6 mm |
| Operation Type | Manual |
| Width | 32mm |
| Usage/Application | Used for metal strap |
| Material | Metal |
| Model Name/Number | A333 |
| Automation Grade | Manual |
| Size | 32mm |
| Weight | 3 kg |
| Color | Black |
| Brand | IG |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India