Offering you a complete choice of products which include arrow 9s tagging gun, arrow 9 el tag gun and double line hand labeler.
₹ 190 / Piece Get Latest Price
| Model No | 9S |
| Model No. | 9S |
| Label Size | 18x20mm |
| Color | Grey |
| Brand | Arrow |
| Packaging Type | 20 pic packing |
| Weight | 250gm |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
A tag gun is a handheld tool used to attach price tags, labels, or product information to garments and other items using plastic fasteners. Commonly used in retail and garment industries, it ensures quick and secure tagging. Tag guns are durable, easy to use, and compatible with various tag pins.
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Pin Type | Fine Tag Pin |
| Application | Garment |
| Model No | 9EL |
| Usage/Application | For apply tag for blanket , set of shocks etc |
| Size | 10mm to 65mm |
| Color | Cream colour |
| Brand | Arrow |
| Packaging Type | Single pic |
| Weight | 150 gm |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1300 / Piece Get Latest Price
| Label Lines | 2 lines |
| Printing Speed | 60 label/min |
| Label Size | 18x20mm |
| Print Type | Numeric |
| Country of Origin | Made in India |
| 5 inch hight | 400gm weight |
Minimum order quantity: 1 Piece
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India