Leading Wholesaler of waterproof tape 8 inch, paper gum tape and single sided foam tape from Chennai.
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Tape Length | 10 Meter |
| Tape Width | 8 inch |
| Material | Rubber |
| Color | Silver |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 150 / Piece Get Latest Price
| Adhesive Type | Water Activated |
| Tape Width | 48mm |
| Tape Length | 50 m |
| Backing Material | Paper |
| Color | Brown |
| Brand | Ig paper tape |
| Tape Type | Non-Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Base Material | PU Foam |
| Tape Thickness | 1 mm |
| Adhesive Side | Single Sided |
| Tape Length | 10 m |
| Tape Width | 2 Inch |
| Tape Type | Adhesive |
| Country of Origin | Made in India |
| 2 inch size, | 6mm thickness |
Minimum order quantity: 10 Piece
Amrit (Proprietor)
Sri Laxmi Enterprises
191/91, Govindappa Naicken Street
Chennai - 600001, Tamil Nadu, India